گالری عکس آویسن

گالری عکس مزارع زعفران با نام زرپران غزل سرخ

نمایشگاه عکس زرپران غزل سرخ در تاریخ 18 بهمن 1398 در گالری عکس فرهنگسرای بهمن تهران افتتاح شده و تا 25 بهمن 1398 ادامه دارد. این نمایشگاه مجموعه ای از 27 اثر از عکس های آقای فرید عطایی می باشد.

این نمایشگاه نگاهی متفاوت به گیاه زعفران که باارزشترین محصول کشاورزی کشورمان می باشد دارد و در سه بخش عکسهای خراسان- عکسهای مزارع زعفران و عکسهای کلاله زعفران آثار باارزشی را ارائه داده است. تنوع رنگها و رنگ شناسی عکاس این مجموعه از مهمترین وجه تمایزهای این نمایشگاه با دیگرنمایشگاههای مشابه می باشد.
عطایی با بیان اینکه 27 عکس این نمایشگاه به گونه ای انتخاب و در گالری فرهنگسرای ابن سینا چیدمان شده اند که با 5 عکس در بخش ورودی گالری ، از ایران با تمرکز بر جلوه هایی از خراسان به دو تالار موازی داخل می شویم که این بار 22 عکس دیگر از خطه خراسان بر روی زعفران متمرکز شده اند . در عکس ها سعی شده با نگاهی زیبایی شناسانه و مستند این طلای سرخ گرانبها را از آن هنگام که در مزرعه با گل هایی خوش فرم و خوش رنگ از خاک سر براورده اند تا آن دم که مثلا به عنوان چای زعفران از قوری به داخل استکانی کمرباریک جاریست نمایشگر باشد . این نمایشگاه در حقیقت روایتیست از زرپران با نگاهی مبتنی بر اصول مبانی هنرهای تجسمی چه آنجا که در مزرعه داستان زندگی را در رقص دل انگیز گل های زعفران رصد کرده و چه آنجا که با نگاهی مردم شناسانه کشتکار زحمتکش خراسانی را بر بستری از گل های خوشرنگ مزرعه اش به صورت مستند نشان داده … و چه شگفت انگیز است جلوه دلفریب و نشاط آور رنگ زعفران در جوار رنگ و لعاب ظروفی خوش رنگ از محدوده رئال تا انتزاع در قلمرو ماکروگرافی …
حامی مالی این نمایشگاه مجموعه صنایع بسته بندی برند آویسن است که از شرکتهای فناور دانشگاهی می باشد.

نمایشگاه مجازی زرپران غزل سرخ